Jak dobrać odpowiednie okulary do kształtu twarzy?

Aktualnie okulary służą nie tylko do korekcji wady wzroku, ale również stanowią dodatek modowy wykorzystywany w wielu stylizacjach. Dzięki dobrze dobranym okularom mamy możliwość odwrócenia uwagi od pewnych niedoskonałości twarzy. Jednak pamiętajmy, że te nieodpowiednio dobrane mogą dodatkowo podkreślić je. Warto więc, przy wyborze okularów, kierować się zarówno osobistym gustem, jak i kształtem naszej twarzy. Poniżej znajdziesz cztery podstawowe typy kształtu twarzy oraz dobrane do nich okulary wysokiej jakości ze sklepu https://sireneeyewear.com/showroom/

Typ twarzy – kwadratowa

Wyróżnia się tutaj szerokie, często niskie czoło. Kwadratową linię włosów, szeroką linię żuchwy oraz policzki leżące w jednej linii z czołem i brodą. Cel, jaki chcemy osiągnąć przy twarzy kwadratowej to przede wszystkim złagodzenie tych rysów. Pożądane, w tym przypadku, cechy takich oprawek to m.in. : zaokrąglone, owalne w kolorach przyciągających uwagę, szersze niż kości policzkowe z mostkiem umieszczonym w miarę wysoko. Dobrym przykładem będą oprawki Aurora Cloud, Luna TurtleFebe Crystal, Aurora Dark Turtle.

Twarz kwadratowa posiada najwięcej linii prostych, dlatego należy ją złagodzić przy pomocy oprawek o delikatnie zaokrąglonych liniach.

Typ twarzy — okrągła

Twarz okrągła charakteryzuje się okrągłymi policzkami, zaokrągloną broda i dość niskim czołem. Cel, jaki w tym wypadku chcemy osiągnąć to wydłużenie i wyszczuplenie twarzy. W przypadku, gdy posiadasz ten typ, wybierz okulary o kwadratowych kształtach z cienkimi oprawkami. Wąskie oprawki o kwadratowym kształcie sprawiają, że okrągła twarz wyda się bardziej szczupła. Jednak, przy wyborze warto pamiętać, aby oprawki nie były zbyt delikatne i nie znikały na twarzy. W przypadku twarzy okrągłej możesz zdecydować się na Nix Black, Perseus Olive Sun, Perseus Dark Brown Turtle, Pegasus Shiny Black Sun.

Typ twarzy — owalna

Ten typ twarzy przez wielu jest uważany za idealną, ze względu na to, że jest najbardziej proporcjonalna. Celem przy takiej twarzy jest podkreślenie jej regularności. Do tego typu pasują prawie wszystkie rodzaje okularów. Owalna twarz ma najwięcej możliwości wyboru, gdyż wśród wszystkich stylów może znaleźć coś dla siebie. Warto, jedynie zwrócić uwagę, aby oprawki nie były zbyt małe, bądź zbyt duże. Proponuję Luina Amber, Stella, Febe Stardust, Sol Black.

Typ twarzy — sercowata

To twarz, która jest rozbudowana w górnej partii i zwężająca się w kierunku brody. Cel to zapewnienie równowagi pomiędzy szerokim czołem a wąskim dołem twarzy. W tym przypadku zaleca się okulary z okrągłymi lub owalnymi kształtami, jednak z cienkimi oprawkami. Harmonię, w przypadku twarzy o sercowatym kształcie (odwrócony trójkąt) zapewnią oprawki bez mocnych kątów. Mogą tu pasować wszystkie oprawki, poza tymi o kwadratowym kształcie. Dlatego też polecane są nawet kocie oczka, byleby ich góra nie była bardzo strojna i udziwniona. Jak np. Hele Black, Vega, Sirius Turtle, Luna Amber.

Wszystkie wymienione wyżej oprawki oraz wiele innych znajdziesz w sklepie stacjonarnym Showroom Sirene w Warszawie. Na miejscu, obsługa sklepu, zapewni Ci profesjonalne  doradztwo oraz pomoc przy wyborze odpowiednich okularów.