Kantor internetowy – czy to się opłaca?

Na pewno chociaż raz dokonywaliście wymiany waluty. Mogło to być związane z zagraniczną wycieczką lub też spłatą kredytu w obcej walucie. Niezależnie od tego jaki był powód to każdy z nas na takiej wymianie na pewno chciałby stracić jak najmniej. Dlatego też dziś poszukamy oszczędności podczas dokonywania tych transakcji.

Wymiana walut online jest czynnością bardzo prostą, wręcz banalną. Jednak ta z pozoru prosta czynność, często nie przemyślana do końca, może przynieść nam sporo strat. Zapewne zazwyczaj wygląda to tak, że udajemy się do pierwszego stacjonarnego kantoru lub też korzystamy z usług banku, w którym mamy swoje konto. Jednak warto zrobić to w inny sposób, gdyż w internecie można w prosty sposób zaoszczędzić porównując oferty.

Bezpieczeństwo kantorów internetowych

Kantory internetowe działają w Polsce już od jakiegoś czasu i nigdy nie było niepokojących przypadków naruszenia bezpieczeństwa. Decydując się na korzystanie ze sprawdzonych firm, takich jak Internetowykantor.pl , nasze transakcje będą bezpieczne. Przy wyborze kantoru stacjonarnego możemy być narażeni na kradzież w drodze do punktu niego, możemy dostać fałszywki czy nawet trafić na pomyłkę kasjera, który nie prawidłowo wyda nam pieniądze. W związku z powyższym wymiana walut w kantorze internetowym jest zdecydowanie bardziej bezpieczniejsza.

Czy na wymianie w kantorach internetowych da się zaoszczędzić?

To pytanie jest dość istotne. Postanowiłam poznać odpowiedź na nie w następujący sposób. Sprawdziłam i porównałam kurs funta w kantorze internetowym oraz 2 bankach. I dla przykładu chcąc kupić 1000 GBP w banku pierwszym musiałabym zapłacić 5185,20 zł po kursie 5,1852 zł. W banku drugim za tą samą ilość zapłaciłabym 5153,60 zł po kursie 5,1536 zł. Dla porównania kurs w kantorze internetowym to 5,0288 zł czyli za moje 1000 GBP zapłacę 5028,80 zł. Podobna sytuacja jest także w przypadku, gdy porównałam kurs euro.

No więc czy da się zaoszczędzić na wymianie w kantorze internetowym? Jak widzicie na powyższym przykładzie, odpowiedź jest twierdząca. Co więcej różnica wcale nie jest ta mała. Jednorazowo to kwota powyżej 100zł. Warto pamiętać jednak, że korzystając z kantorów online możemy zaoszczędzić nawet jeszcze więcej. Kantory proponują różne okresowe oferty czy zbieranie punktów, które pozwalają na obniżenie spreadu, czyli różnicy pomiędzy kursem sprzedaży i kupna.