Najmodniejsze dodatki w nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia od kilku lat kojarzy się z połyskującą, surową bielą. Jednak ta sterylna biel często jest przełamywana kolorami ziemi, drewnem, czy industrialnymi dodatkami w odcieniach stali, miedzi oraz betonu. Oczywiście same kolory ścian i frontów kuchenny nie stanowią całej kuchni. Bardzo ważną rolę odgrywają dodatki, które właściwie dobrane tworzą całą aranżacje. Jakie dodatki są najmodniejsze w nowoczesnej kuchni i gdzie je znaleźć?

Najmodniejsze dodatki w nowoczesnej kuchni – kolory

Jak już wspomniałam wyżej, ostatnie trendy ciągle wskazują białą kuchnię jako oznakę nowoczesności. Białe blaty kuchenne z frontami na wysoki połysk, nie mające uchwytów. Urządzenia AGD tylko i wyłącznie w zabudowie. Wśród materiałów wykorzystywanych do aranżacji nowoczesnej kuchni królują: drewno, stal, miedź i beton. To połączenie daje efektowną całość. Jednak pamiętajmy, że monochromatyczność barw warto przełamać kolorowymi dodatkami. Dodadzą one wnętrzu ciekawego stylu, stworzą pozytywną energię. Dzięki takim kolorowym akcentom Twoja nowoczesna kuchnia stanie się miejscem, w którym codzienne czynności staną się przyjemnością.

Najmodniejsze dodatki do nowoczesnej kuchni – kształty

Ostatnio w nowoczesnych kuchniach prym wiodą nie tylko ciekawe połączenia kolorów, ale również zestawienia różnych form. Hitem stały się bryły o geometrycznych kształtach zastosowane w żyrandolach, lampach, zlewozmywakach czy okapach kuchennych. Jednak i tutaj ważną rolę stanowią dodatki takie jak deski do krojenia, kosze na owoce, tekstylia czy designerskie ekspresy do kawy. To wszystko tworzy niepowtarzalny klimat nowoczesnej kuchni. Akcesoria te nie tylko tworzą najmodniejszą ozdobę, ale dodatkowo pełnią praktyczne funkcje. Poniżej zobaczycie propozycje, które wybrałam dla Was spośród oferty wyszukiwarki internetowej Favi.pl, która znacznie ułatwia zadanie doboru odpowiednich dodatków.

Najmodniejsze dodatki do nowoczesnej kuchni – ekspresy do kawy

Kto z Was nie wyobraża sobie poranka bez małej czarnej? Chyba większość od tego rytuału zaczyna swój dzień. Dlatego też przy wyborze ekspresu do kawy nie kierujmy się tylko samymi funkcjami, postawmy także na styl. Aktualnie na rynku mamy spory wybór modeli i marek i jestem pewna, że znajdą się wśród nich ekspresy do kawy pasujące idealnie do nowoczesnej kuchni.

Najmodniejsze dodatki do nowoczesnej kuchni – deski do krojenia

Tak, zgadzam się, że nie każdy należy do fanów gotowania, jednak nawet jeśli tego nie lubisz możesz sprawić, że czynność ta stanie się przyjemniejszą. Wybierz deskę w swoim ulubionym kształcie i kolorze. Ona także stanowi świetny dodatek do białej kuchni. Jeśli zaś stawiasz na porządek i funkcjonalne rozwiązania to stojak z przegródkami na deski okaże się niezbędnym gadżetem.

Urządzając swoją wymarzoną nowoczesną kuchnię pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach. Dobrze dobrane dodatki mogą ją pięknie podkreślić i wydobyć charakter twojego wnętrza. Zainspiruj się tym wpisem i ciesz się każdą chwilą, jaką w niej spędzasz.