Samochody marki Honda do jazdy miejskiej – który wybrać?

Honda Motor Company jest firmą japońską, która oferuje klientom nie tylko samochody, ale również motocykle, skutery, samoloty, a także silniki oraz maszyny budowlane, rolnicze. Japońskie marki cieszą się sporym uznaniem wśród użytkowników, dlatego też nikogo nie dziwi fakt sporej popularności samochodów marki Honda na polskim rynku. Jak wybrać model idealny do jazdy miejskiej? Oto moje typy.

Honda Civic

To osobowy samochód, który należy do klasy kompaktowej. Produkowany od roku 1972, doczekał się już dziesiątej generacji modelu. Jest on największym sukcesem marki Honda, co czyni go niezwykle popularnym. Samochód Honda Civic został wyprodukowany w ilości aż 24 milionów egzemplarzy i należy do najlepiej sprzedających się aut w historii motoryzacji.

Nawet będąc na rynku wtórnym, bardzo szybko znajduje nabywcę. Auto tej klasy psuje się dość rzadko, a jeśli już to są to drobnostki. Na przykład skrzypiąca deska rozdzielcza, czy pedał sprzęgła. Do poważniejszych awarii można zaliczyć tę silnika i problem z pękającymi kolektorami. Model Civic polecam jak najbardziej z czystym sumieniem.

Honda Jazz

Honda Jazz była produkowana na początku w latach 1981 – 1986, jednak powróciła na stałe do obrotu w 2001 roku. Doczekała się już trzech generacji modelu. Dostępne na rynku wtórnym są : Honda Jazz Mugen S, Honda Jazz Sport, czy Honda Jazz Elegance. Miejski samochód honda jest zaliczany do segmentu B. Jest niezawodny i dość niedrogi. Jeśli chodzi o usterki, to można wymienić tutaj szwankujące cewki zapłonowe oraz blokujący się zawór EGR. Może pojawić się także korozja na elementach drzwi.

Honda Accord

Podobnie jak w przypadku modelu Civic, Honda Accord doczekał się już dziesiątej generacji. Zapoczątkowano produkcję już w 1976. Od tamtego czasu powstało sporo wersji nadwozia, a także różnych wariantów modelu Accord. Produkcji na rynek Europejski zaprzestano już w 2015 roku. Jednak popularność tego modelu nie słabnie i można ją wciąż spotkać na rynku wtórnym, a klientów nie brakuje.

Najczęściej spotykane ogłoszenia to oferty sprzedaży Hondy Accord VII i Hondy Accord VIII, czyli dwóch ostatnich generacji na naszym rynku. Ta ostatnia pojawiła się w sprzedaży w 2008 roku. Można zaliczyć ten model do samochodów klasy średniej. Wśród wad tego auta wymienia się spore koszty utrzymania, mały bagażnik w kombi oraz mały wybór silników. Niestety cena takiego samochodu również nie jest najniższa, jednak mamy tu do  czynienia przede wszystkim z jakością wykonania, małą awaryjnością, wysokim komfortem jazdy oraz bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi. Dla osób lubiących prędkość również znajdzie się gratka, takim atutem będą dynamiczne silniki.